Легальний видобуток бурштину – сім кіл пекла до мільярдів доларів

Бурштинова карта України демонструє: мільярди доларів у нас просто під ногами. І відмивають їх від багнюки – чорні копачі, а кришує прибутковий бізнес.

І всі спроби влади узаконити скандальний промисел уже три роки безрезультатні. Як тільки активізувалися бійки за сонячний камінь, депутати Верховної Ради разом із обласними чиновниками та копачами бурштину розробили проект закону, який може спрямувати галузь у цивілізоване русло.

Першу стадію ухвалення документ пройшов. Далі – легалізацію пригальмували, бо  в Києві надто багато охочих заробити на бурштині, каже співавтор законопроекту і тодішній голова профільного комітету парламенту Микола Томенко.

Дивіться: Незаконний видобуток бурштину: за $100 за день спокійно копаєш

Україна ж може сама виготовляти  продукцію і продавати її за кордон за валюту, набагато дорожче  і легально. Але цього не дають зробити ті хто на  цьому бізнесі заробляє мільйони в обхід бюджету.

Щоб нині отримати дозвіл на пошук бурштину – треба пройти сім кіл пекла. Тож, у областях з найбільшими покладами місцеве населення з охотою береться за нелегальний видобуток. Із Житомирщини,Рівненщини та Волині необроблене каміння мішками контрабандою переправляють за кордон, переважно в сусідню Польщу.

Уся чорна каса – понад мільярд доларів у рік.

Зламати налагоджену схему в липні минулого взялася Генпрокуратура.

Провели яскраву спецоперацію. 400 оперативників та спецпризначенців, 123 обшуки. Понад 3 десятки затриманих.

Після цього Рівненщину взяли під суворий контроль, навіть нацгвардію вводили. Але справа жодного із затриманих бурштинових мафіозі не потрапила до суду. Тож бандитське свавілля досі триває.

Раніше Факти ICTV писали про те, що бурштинові копальні – ганьба року. Варварство, безкарність, споглядання влади і відсутність хоч якоїсь реакції на відвертий шабаш – просто вражають.

Вгору Вгору
Вверх