На виклик кожні 7 хвилин – як працює найбільша пожежна частина Європи

Пожежники покладаються лише на власні сили – для того і вчаться не один рік аби мати відточені навички гасити пожежі і рятувати більше людей.

Так починається кожен ранок для рятувальників найбільшої у Європі пожежної частини столиці. Рівно о восьмій ранку вогнеборці шикуються, аби заступити на цілодобову зміну. Кожна хвилина на вагу золота. Порожнім розмовам тут місця немає. Бійці одразу поспішають перевірити готовність техніки.

Читайте: Українські інновації: дрон, що повертається, робот-пожежник та програма для незрячих.

Та попри солідний статус цієї рятувально-пожежної частини, половина техніки тут ще радянських зразків. Однак, вогнеборці на це не нарікають. Мовляв машини унікальні і вони добре себе показали під час гасіння пожеж.

Працювати у режимі нон-стоп і бути постійно готовим до виїзду. Адже кожні 7 хвилин в Україні щось спалахує. Лише з початку року в країні зафіксовано понад 7 тис. пожеж. Цьогоріч вогонь забрав життя майже 1,5 тис. українців.

У професії рятувальника та пожежника випадкових людей не буває. Бо кожен, хто приходить сюди на службу добре усвідомлює, – рятуючи життя інших людей, можна поплатитися своїм. Але саме відчуття потрібності і адреналіну тримає цих зовсім молодих хлопців тут.  А ще завдяки самовідданості таких бійців врятувати з вогню лише цього року вдалося кілька тисяч українців.

До слова, уряд ухвалив рішення виділити додатково 1 млрд гривень на потреби ДСНС.

Вгору Вгору
Вверх