Найбезпечніші місця в маршрутці

Проїхатися у старій маршрутці, в годину пік, та ще й по українським дорогам. Тут гарантувати безпеку вам ніхто не зможе. Адже автівки вже ледь дихають, водії працюють без відпочинку десятки годин, і часто не дотримуються ні правил дорожнього руху, ні правил перевезення пасажирів.

Для 700 українців поїздка маршруткою чи автобусом закінчилася травмами, для 60 – загибеллю – і така сумна статистика лише за півроку. А ще додайте майже 20 займань.

За останні півроку, щонайменше, двічі розпечена охолоджувальна рідина ошпарювала пасажирів.

Найнебезпечніше місце – біля водія. Сюди ж протягують гроші за проїзд. Сама система схована, але окріп може потрапити на десятки пасажирів.

Отже, найбільш небезпечні перші ряди і місце  біля водія – під час зіткнення пасажир має всі шанси вилетіти через лобове скло.

А ще шофер завжди інстинктивно намагається вивернути кермо, аби уникнути аварії, підставляючи при цьому  вас.

Не надто безпечно займати місця в останньому ряду – вони вразливі, якщо в маршрутку в’їдуть іззаду.

Вірогідність бокового удару теж завжди є. І найчастіша це стається з боку зустрічної смуги. Тобто під вікном.

Дивіться: У сукнях, на підборах та з макіяжем. Жіночий велопробіг у Києві

Методом виключення можна вирахувати, що найбільш безпечними є центральні місця в салоні вздовж проходу.

Тож, зона ризику – місце біля водія і на задньому ряді, найкраще сидіти, а не стояти в центрі салону. І загалом, звертайте увагу на стан маршрутки – адже це безпека поїздки і вона залежить від вас.

До слова, у Луцьку відтепер курсує яскраво-червоний екскурсійний ретро-кар. Авто – одна з візитівок регіону, адже колись такі збирали на луцькому автозаводі.

Вгору Вгору
Вверх