Навіщо Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і чим це може обернутися

Різке рішення американського президента Дональда Трампа сколихнуло світ – лідер США офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Офіційне оголошення про це він записав у Білому домі.

Рішення пояснив тим, що  Ізраїль має право сам визначати свою столицю. При цьому американський президент запевнив – США й надалі братимуть участь у пошуку шляхів до довгострокового миру на Близькому Сході. Лідер Палестини Махмуд Аббас звинуватив Трампа  у створенні “навмисної перешкоди” мирному процесу.

Читайте: Поки Трамп не пошкодує: ХАМАС починає нову інтифаду.

Нагадаємо, суперечка навколо міста триває кілька десятиріч. Ізраїль – держава штучно створена після завершення Другої світової – 1967 року після так званої шестиденної війни встановив свою владу над усім містом і вважає його своєю столицею. Але на Східний Єрусалим претендують і палестинці, які борються за створення своєї держави.

Захід не поспішає підтримати американського лідера, а в мусульманських країнах прокотилася хвиля протестів та акцій на підтримку палестинців.

До слова, 8 країн звернулися до Ради Безпеки ООН провести термінове засідання у зв’язку з рішенням США щодо Єрусалима. Воно відбудеться у п’ятницю.

Вгору Вгору
Вверх