Ні померти, ні розлучитися. Реформа загнала суди у ступор

Судова реформа – суцільні кадрові втрати. Досвідчені судді звільняються, а молоді юристи не можуть пройти суворий кваліфікаційний іспит.

Нині в Україні не вистачає майже половини суддівського корпусу. Частина звільнилася, частина не має повноважень.

Загалом в Україні до 2-х тис вакантних посад. У Снігурівці на Миколаївщині районний суд взагалі не працює, немає кому. Пересічні громадяни буквально позбавлені права на правосуддя.

Анатолій Беженар – один із 40-ка тис жителів району, що нині позбавлені конституційного права на правосуддя. Каже, що помилку у його прізвищі в паспорті може довести лише суддя, через це він не може прописати сина.

Кримінальні та адміністративні справи передають до інших судів. Але цивільні залишаються у районі. Їх уже накопичилося понад 130. Люди не можуть розлучитися, розділити майно, отримати аліменти на дітей.

Дивіться: Тепер втекти не вийде! Суддям обмежили імунітет

В області понад 30 суддів допоки чекають призначення на безстроковий термін, позови не розглядають, хоча зарплату отримують.  Крім того у 1149 суддів закінчилися повноваження. Це судді які були призначені на 5 річний термін.

Нині приймають заяви, але фактично не працюють Верховний суд і всі вищі спеціалізовані суди: вищий господарський суд, вищий адміністративний суд, суд з розгляду кримінальних і цивільних справ. Аби уникнути складного кваліфікаційного конкурсу, щороку звільняються до двох сотень досвідчених суддів.

До слова, Анонсовано новий законопроект щодо антикорупційного суду.

Вгору Вгору
Вверх