Одеса сповзає у море: Аркадіївські схили пливуть разом зі снігом

Буквально на очах ґрунт Аркадіївського плато сходить разом зі снігом. Люди панікують – адже на схилах – багатоповерхівки.

Еколог  Руслан постійно відстежує стан прибережних одеських схилів. Каже, ось цю зону відпочинку нещодавно відкопували з-під завалу. У міській адміністрації особливих проблем не бачать – кажуть, на схилі дійсно є зсуви, однак ситуація не критична.

Вчені-геологи  Одеського Національного університету підтверджують – зсувається Аркадія вже півстоліття. Нині, тут ведеться активне будівництво, яке спровокувало зсувні процеси.

Наслідки відсутності насаджень на одеських схилах видно неозброєним оком, більше того, абсолютно здорові дерева нині вирубують.

Читайте: Де навіть море замерзає: Україна з космосу

Активісти вважають, що найбільшу небезпеку для одеських схилів несе масштабне висотне будівництво просто на краю прірви. Його розгорнули на місцях, де півтора десятка років тому були санаторії та зелена зона.

У мерії обіцяють цього року відремонтувати дренажні системи на схилах. А громадськість тим часом з острахом чекає на травневі зливи, що скинуть на узбережжя нові кубометри ґрунту.

До слова, у місті Чорноморськ, що на Одещині, місцеві мешканці масово кидають свої домівки, розташовані у зоні зсуву.

Вгору Вгору
Вверх