Остання прес-конференція Обами: про що говорив, кого попереджав і що прогнозував

Остання прес-конференція Барака Обами, яку він провів на посаді Президента Сполучених Штатів, минула у робочому порядку й без емоцій.

Почав із повідомлення про те, що мав розмову з рідними колишнього президента Джорджа Буша-старшого, якого забрали до лікарні. Також подякував журналістам.

Решта розмови була про серйозне. Зокрема, Обама багато говорив про агресивну поведінку Росії та її дії стосовно України. Він зазначив, що повернення Путіна до Кремля на новий президентський термін відзначилося ескалацією антиамериканської риторики, а  її кульмінація збіглася зі вторгненням росіян до Криму та сходу України.

ДивітьсяБарак та Мішель Обама привітали американців з Різдвом

Говорячи про можливість зняття Дональдом Трампом санкцій проти Москви, якщо вона погодиться на скорочення ядерного арсеналу, Обама нагадав – обмеження запровадили не за ядерну зброю, а за дії проти України.

Президент наголосив – важливо, аби Сполучені Штати дотримувалися базового принципу, що великі держави не можуть втручатися та залякувати менші країни.

На прес-конференції торкнулися багатьох тем – від зовнішньої політики до внутрішніх змін, які обіцяв американцям новообраний президент Дональд Трамп.

Нагадаємо, Барак Обама переконаний, що в майбутньому відносини України та Росії будуть міцними, оскільки їх об’єднує історія та культура.

 

Вгору Вгору
Вверх