Як зростуть ціни з 1 лютого після підвищення тарифів

Відсьогодні в Україні чергове підвищення цін на енергоносії.

Щоправда, газ та електрика здорожчають лише для промислових виробників. Як наслідок – через кілька місяців на собі це відчують і прості українці: доведеться платити більше за такі групи товарів як хліб, борошно й макарони.

З 1 лютого на 1-3%для промислових споживачів здорожчає електроенергія, ще на 22% підвищиться тариф на газ. Тепер вони платитимуть за 1000 кубометрів на 1,6 тисяч гривень більше – тобто 9,2 тисячі гривень.

Аналітики попереджають – зростання одразу позначиться на індексі промислових цін, на який впливають девальвація, вартість електроенергії і тарифи на залізничні перевезення. А протягом 2-3  місяців ціни від виробників докотяться і до роздрібних мереж.

Читайте: Що подорожчає з 1 лютого: транспорт, комуналка, зв’язок та інтернет (ІНФОГРАФІКА)

Вже заявив про подорожчання послуг один із найбільших мобільних операторів країни та всеукраїнський інтернет і телепровайдер. А незабаром українцям доведеться готуватися до підвищення вартості квитків на комунальний електротранспорт. Нині додаткові витрати покриває місто.

Нагадаємо, раніше Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, заявляла про намір у 2017 році знизити оптово-ринкову ціну на електроенергію на 15,2%. Це дозволило б знизити тарифи на водопостачання і водовідведення для населення на 10-12%.

Вгору Вгору
Вверх