Польща інвестує в Україну €800 млн. Найбільше у агро та транспортну галузі

Чи стала Польща “вікном” в Європу для України? – Одна з тем дводенного міжнародного форуму Дні Польського бізнесу в Україні. Майже 200 підприємців, урядовців та експертів зібралися вже всьоме аби обговорити нагальні проблеми.

Як збільшити притік інвестицій між двома країнами – дискутували підприємці України та Польщі.   Анатолій Кобзаренко вже 24 роки має бізнес  на Сумщині. Потужний завод  виготовляє сільськогосподарські причепи. Половину продукції експортує у 25 країн. А 3 роки тому вирішив відкрити справу ще і у Польщі. Бо там все набагато простіше.

Читайте: Україні потрібен інвестиційний бум – представники бізнесу на КМЕФ.

Саме бюрократія та корупція – найбільше відлякують іноземних інвесторів в Україні. А ще для малого і середнього бізнесу важливим є україно-польський кордон.  Підприємці кажуть – існуючих 6 пунктів пропуску замало. Та і ті треба облаштувати  сучасною інфраструктурою. У профільному міністерстві запевняють –  вже незабаром так і буде. На це знайшли  €100 млн.

Утім, позитивні зрушення для ведення бізнесу в Україні є. Зокрема – повернення ПДВ для експортерів та проходження тендерів і держзамовлень через систему Prozorro.

€800 млн  інвестицій – це інвестиції польські в Україні.  Вони за останні 3 роки не збільшувалися.  Це я називаю стагнацією але  найважливіше  що вони і не зменшувалися. Тобто, польські інвестори які є, вони не вийшли з України, – каже президент асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук.

Інвестори найбільше цікавляться аграрною сферою, інфраструктурою, транспортною галуззю та I – технологіями. За останні 3 роки  експорт між Україною  та Польщею  зріс на майже на 26%. Імпорт – ще більше. І перспективи поліпшення цих показників є.

Раніше, директор Європейського Енергетичного співтовариства Януш Копач заявив, що створення вільного ринку електроенергії та лібералізація ціноутворення дозволять інвесторам активніше вкладати капітал в енергоактиви в Україні.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка