Щеплення від грипу: коли, кому і які протипоказання

Щеплення від грипу – самий надійний засіб запобігти вірусу. А ось антибіотики чи антигістамінні препарати, які призначають лікарі, неефективні. Медики кажуть, вакцинація від хвороб на 100% не вбереже, але допоможе пережити зиму і перенести грип.

– Вакцинуватися варто. Близько 60% гарантії дає, що ви не захворієте, але якщо навіть людина хворіє, після вакцинації грип проходить набагато легше, смертність у вакцинованих удвічі менша, каже Максим Андрійчук, лікар медицини невідкладних станів клініки Борис.

Ця вакцина вбереже від трьох штамів грипу, які Всесвітня організація охорони здоров’я назвала ключовими цього сезону – сингапурського, гонконзького і брісбенського. Протипоказань до щеплення майже немає – коли людина хвора на СНІД, застуджена, а також алергічні реакції на деякі харчі. Не можна вакцинуватися і на початку вагітності.

Дивіться: У поліклініках з’явилися всі вакцини: чи робити щеплення дітям

Торік вірус H3N2 убив 16 українців. Позаторік H1N1 забрав життя майже 400 українців. Причому помирають найчастіше від ускладнень, спричинених хворобою. У молодих це пневмонія, у літніх людей грип б’є по слабкому серцю чи інших органах. А також ускладнює хронічні захворювання настільки, що вони спричиняють смерть.

До слова, Факти писали, як уберегтися від грипу.

Вгору Вгору
Вверх