Що допоможе менше платити за комуналку

Віку просто таки залякали знайомі, що рахунки за комунальні послуги у новобудовах космічні. Паша вирішив, треба все дізнатися самостійно. Взяв дівчат і поїхав на консультацію до експертів.

– Ще на стадії проектування закладаються основні матеріали, які дозволяють нам економити. Це утеплення фасадів, місць загального призначення, покрівля, – говорить експерт з нерухомості Олександр Заіка.

– Багато чого залежить від того, наскільки добре застосована система утеплення фасадного утеплення. За нашими будівельними нормами, може використовуватися тільки мінеральна вата, пінопласт не допускається до використання. Даний матеріал не горючий, і при певній товщині, яка розраховується на етапі проекту, будівля має мінімальні втрати тепла, що дозволяє мешканцям мати хороший комфортний клімат при мінімальних витратах на систему опалення, – вважає експерт з нерухомості Олексій Сніховській.

Паша та Віка чудово розуміють, що утеплений будинок і вікна – це добре, але рахунок за постачання води, наприклад, чи газу – вони не зменшать. Що ще дозволяє заощаджувати?

Дивіться: Як Львів перетворив промзони на сучасні арт-простори

Встановлення лічильників на гарячу та холодну воду, на тепло, двотарифні лічильники електроенергії дозволять зекономити до 30-40% витрат.

Тож утеплений будинок, з гарними вікнами і лічильниками на воду, газ, електрику та тепло – реально дозволяє економити.

Нагадаємо, наймасштабніший ремонт дороги у Миколаївській області за останні 15 років – під загрозою.

Вгору Вгору
Вверх