Скільки коштує здоров’я і в чому секрет успіху медицини Мальти

Медичну реформу в Україні хочуть збудувати за англійською моделлю, коли людина платить досить великі податки, натомість, держава її лікує безкоштовно. Аналогічно медицина працює на Мальті – адже це – колишня британська колонія. Щоправда, людей там живе зовсім небагато – до півмільйона. На них усіх є лише один державний шпиталь і купа приватних.

Власне, за державне страхування кожен мальтієць віддає десятину від доходу. Цього було б недостатньо, та Мальта заробляє, лікуючи іноземців. Наприклад, заможних громадян Лівану.

Читайте: Медичне страхування в Україні: скільки коштує і навіщо потрібно.

Паралельно мальтійці мають і приватну страховку. На родину з 4-х людей вона обходиться десь у €150 на місяць при середній зарплаті €1500. Буває й трохи дешевше, та без приватної картки не влаштуєшся на роботу й не отримаєш дозволу  на проживання. Та місцеві не нарікають. Кажуть: так надійніше, 70 років ефективної медичної системи це довели.

Мальтійці кажуть: щось схоже на цих землях існувало ще  за часів Середньовіччя. Нині ж страхова медицина розповсюдилась навіть на тварин.

Раніше Факти ICTV писали, як на Мальті українці вчать англійську.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка