У Кабміні скандал через залізницю: Гройсман засумнівався у компетенції Омеляна

У Кабміні сварки навколо Укрзалізниці.

Міністр інфраструктури Омелян звинуватив її очільника Балчуна у корупції, назвав його поганим фахівцем і передав прем’єру документи, які мають це довести.

Гройсман виступив на захист поляка і навіть засумнівався у компетенції міністра.

Очільники Укрзалізниці Войцех Бальчун відзвітував за минулий рік, заявивши: завдяки електронним закупівлям, зекономили 500 мільйонів гривень. А цьогоріч підприємство, яке роками мало борги, може стати прибутковим.

З найбільших досягнень – потяги – трансформери, перший запустили до  Івано-Франківська, а ще нові прямі рейси у Польщу.

У 2017 планують поїзди до Болгарії і навіть Австрії.

Польський реформатор твердить: йому довелось долати шалений опір, та робота йде.

В однозначному успіхові залізничників засумнівався віце-прем’єр Павло Розенко. Він твердить: якщо корупцію долають, то мають з’являтися додаткові гроші. Тому він не розуміє, навіщо піднімати ціни. Торік – на 15%. А ще обіцяють на 35%.

Читайте: Укрзалізниця запустила мобільну версію для купівлі квитків онлайн

Та найбільше нарікань -в Мінінфраструктури. Володимир Омелян твердить: транзит упав, Укрзалізниця не змогла отримати вигідні кредити, а усі прибутки – від нової ціни на квитки.

Міністр підрахував: від підприємства цього року втрат – щонайменше на 2 мільярди. Це і корупція, і програні суди на мільярди гривень.

Усю інформацію обидва чиновники передали  прем’єру. А той ще минулого тижня погодився вивести Укрзалізницю із підпорядкування Мінінфрастурктури. Тепер вона безпосередньо під опікою Кабміну.

Прем’єр суперечці не радий, закликає  міністра вгамувати особисті образи і спільно долати корупцію.

Нагадаємо, на сайті Укрзалізниці запрацювала електронна форма звернень стосовно зауважень щодо сервісу та боротьби з корупцією.

Вгору Вгору
Вверх