У Києві катастрофа з паліативною допомогою. Чому та який вихід

У столиці – катастрофа з паліативною допомогою. Тяжких пацієнтів, чиє життя висить на волосині, у столиці – понад 30 тис. У хоспісах для них – лише 170 ліжок. Виїзних бригад на всю столицю – теж лише 2. Дитяча й доросла. Працюють вони віднедавна. Візити розписані по годинах.

Читайте: Медичні міфи: про що потрібно забути.

Міжнародні експерти та українські медики, за сприяння фонду Відродження, розробили програму, яка мала б за 5 років змінити систему паліативної допомоги у Києві. Вони вважають: 80% недужих воліють доживати вдома, а мобільна допомога – ще й, як мінімум, удвічі дешевший вихід із ситуації. Тому пропонують створити щонайменше 30 спеціальних бригад і навчити медиків якісно полегшувати страждання.  Але столичні депутати з березня не знайшли часу цю програму навіть обговорити. Погоджуються: концепція непогана, але поки не зрозуміло, хто за що платитиме. Тому розгляд і відкладають.

Поки ж політики не розберуться, киян закликають звертатися до комісії напряму. Та люди такі зневірені, що допомоги в міста просити не поспішають, а кінця реформ важкохворі можуть і не дочекатися.

До слова, Факти ICTV писали про медреформу 2018, і що буде 100% безкоштовним.

Вгору Вгору
Вверх