Український ланч у Давосі 2017: головні тези спікерів

Майбутнє України у мінливому світі – головна тема Українського ланчу у Давосі, організованого бізнесменом та меценатом Віктором Пінчуком.

За правилами Всесвітнього економічного форуму у Давосі журналісти могли бути всередині засідання, але не дозволялося знімати і цитувати спікерів.

Учасники розповіли про свої враження, а саме – великі побоювання були щодо Дональда Трампа, який стане президентом США вже завтра, особливо щодо його можливої дружби з Кремлем і тим, що Путін можливо запропонує угоду – мовляв, зніміть з Росії санкції, а Кремль тоді піде з Сирії.

Але екс-міністр оборони США Роберт Гейтс спростував ці чутки. Він дуже багато спілкується з оточенням Трампа і про його вплив говорить той факт, що саме він порадив Трампу пана Тілерсона на посаду держсекретаря.

Колишній міністр оборони США розповів, що оточення Трампа дуже реалістичне, це дуже розумні люди і вони розуміють загрозу з боку Кремля і про ніяку торгівлю з Путіним не може йтися. Окрім того Республіканська партія, велика частина фракції у сенаті і Конгресі – виступають за те, щоб санкції тривали, і взагалі – щоб надати Україні зброю.

Ще один топ-спікер –  екс-прем`єр Великобританії Девід Камерон говорив, що не можна знімати санкції проти Росії і Україна надзвичайно важлива для Заходу. Водночас він підкреслив, що Україна у свою чергу повинна проводити реформи та боротися з  корупцією.

ДивітьсяДавос-2017: аналіз глобальних викликів, Кришталевий приз, Український ланч

Обговорювали також заяви Трампа про те, що необхідно зменшити роль НАТО. Водночас учасники Українського сніданку заявили, що нині у час політичної турбулентності, коли багато військових викликів, відбуваються теракти – роль НАТО збільшиться. Альянс захищатиме як своїх членів, зокрема  і Україну.

Дуже важливо, що виступали українські політики, представники різних політичних сил. Їхні думки будуть почуті у Вашингтоні та Європі, – розповідає Віктор Пінчук.

Український сніданок власне був створений заради того, аби українські та західні політики зустрічалися і обмінювалися думками про найголовніші виклики сучасності.

Нагадаємо, Швейцарія пообіцяла Україні €100 млн допомоги.

Вгору Вгору
Вверх