Як відкрити бізнес у Португалії

Невеличку, затишну кав’ярню подружжя з Буковини відкрило за 13 років після переїзду до Португалії. До того мили  посуд,  робили бутерброди, варили  каву.  Паралельно – складали гроші. Віталій на кухні щодня з  третьої  ночі.  Допомагають і троє дітей. У них ще  офіційно працюють 4 португальці.

Дивіться: Португалія, яка не відпустить! Куди сходити, що поїсти та скільки це коштує.

Вести бізнес у Португалії нині не складно. Головне – прозора  бухгалтерія  і справна сплата  податків. Вони  після кризи трохи знизилися.

– З 23% спустили на 13%. 10% – це небагато. Це був такий час коли закривали 25 ресторанів та кафе в день.  Це було страшне безробіття. Зараз ми  думаємо найняти ще одну людину, – каже власниця кав’ярні Світлана Варава.

Двоє тернополян 2 роки тому зайнялися туристичним бізнесом. Щоб відкрити справу, їм знадобився чіткий бізнес-план і трохи грошей. Податки в туризмі значно більші, ніж у ресторанній справі.

– Ми як компанія оплачуємо 23%, але самі працівники також оплачують додатково 11%.  В загальному виходить 34 %, – каже співвласник туристичної фірми Insider Time Андрій Іваночко.

Окрім цікавих туристичних маршрутів  країною, відпочивальникам хлопці пропонують подорож на електромобілях tuk-tuk.

Бізнес відкрити в Португалії не складно, важко – його втримати і розвинути. Це під силу лише відповідальним та сміливим. Тим, хто  не боїться жертвувати сном та вільним часом.

До слова, раніше Факти писали як Португалія подолала кризу.

Вгору Вгору
Вверх