Як заощадити на опаленні та скільки це коштує

Все більше регіонів відмовляються від централізованого опалення, це дорого і не завжди ефективно. Тож у Чорткові на Тернопільщині активно встановлюють індивідуальне опалення. Мешканцям, які не мають коштів на заміну, допомагають з міського бюджету. І тепер з 220 багатоквартирних будинків, лише 9 користуються центральним опаленням.

У Чорткові екстренний перехід від централізованого опалення на індивідуальне відбувся за два місяці. Роботи проводили упродовж вересня та жовтня. Нині проводять інструктаж з їхнього використання.

Аби не спричинити остаточного розбалансування системи в Чорткові вирішили від’єднатися від загальної мережі лише побудинково. Доцільність такого відключення визначила комісія міністерства регіонального розвитку. З міського бюджету на програму з від’єднання від централізованої тепломережі виділили понад 150 тис грн.

– В нас немає мінімальної і максимальної суми, це може бути і 15 тис грн і тисяча гривень. В залежності від доходів людей, від зайнятості, чи є родичі які можуть допомогти, якщо людина одинока ми робимо все по максимуму, каже начальник відділу житлово-комунального господарства Чортківської міської ради Василь Войціховський.

Місцеві жителі розраховують витрачати не більше, ніж 450 – 500 грн в місяць за опалення, та вважають, що за 3 роки витрачені кошти окупляться.

Дивіться: Опалювальний сезон: де в Україні досі сплять під двома ковдрами

У Чорткові, окрім бюджетних організацій, досі не від’єднаними від централізованого опалення залишилися понад сотня квартир у 9 багатоповерхівках. У 30 випадках зі ста людям потрібна буде фінансова допомога. Вже на другий рік на ці потреби з міського бюджету знову планують виділити 200 тис грн. Та це не остаточне вирішення проблеми. Треба навчити українців економити, утепляти власне житло та ощадно використовувати енергетичні ресурси.

До слова, Факти писали, як розрахувати вартість опалення.

Вгору Вгору
Вверх